יום שני, 17 ינואר 2022, 09:31  הפוך לדף הבית   הוסף למעודפים   שלח לחבר   RSS 

אפשרויות תעסוקה באומנויות לחימה

פורסם: 23/5/2012
מאמני אומנויות לחימה אינם שונים היום מאותם מאמנים מסורתיים שמקורם במזרח הרחוק. כמו אלה האחרונים, גם מאמני אומנויות לחימה עדיין נדרשים להציג את הפילוסופיה העתיקה שבה טקטיקה ושליטה עצמית באים לביטוי יחד עם כבוד ומשמעת. אם אתם מעוניינים בקריירה מסוג זה, אין ספק שכאשר תתחילו למנות את יתרונותיה, תמצאו שהם רבים מאד.
תעסוקה כמאמן אומנויות לחימה מצריכה בדרך כלל מספר פעולות:
יהיה עליכם להכין מראש מספר מערכי שיעור. תצטרכו ללמד, בין השאר, מיומנויות כמו חימום, ביצוע קפיצות ומתיחות, תולדות אמנויות הלחימה, והפילוסופיה שעומדת בבסיסה של המשמעת. בנוסף, יהיה עליכם לנהל מעקב אחר התקדמות התלמידים בלימודיהם. במהלך השנה מצופה מכם לנהל מפגש משוב אישי או קבוצתי. זאת כדי להציף את הבעיות שצצות בזמן השיעור בעת ביצוע תנועות שונות, וכדי להנחיל לקבוצת התלמידים תחושה של גאוות יחידה.
כדי ללמד באמת קבוצה של תלמידים תצטרכו לרכוש ידע באנטומיה, להיות בעלי יכולת ללמד אחרים ולשתף אותם בידע שלכם באופן סמכותי אבל גם מהנה. יהיה עליכם להצטייד במנה גדולה של סבלנות כי ייתכן שהתלמידים שלכם התחילו זה עתה ללמוד מיומנות חדשה זו, והם זקוקים להשקעה של זמן רב באימונים. למותר לציין שעליכם להיות בעלי רמת כושר גבוהה כי התלמידים יבחנו את הביצועים שלכם בזכוכית מגדלת בכל שיעור ושיעור.
יש לשער שתפקיד מאמן אומנויות לחימה במועדון כלשהו כרוך גם בכמה תפקידים ניהוליים שעליכם לבצע. אלה נקבעים בדרך כלל על ידי הנהלת המועדון שבו נערכים החוגים לתלמידים. למשל, הכנת התלמידים ליום הורים שבו יציגו התלמידים את הישגיהם בפני בני המשפחה שלהם, או שיווק ופרסום של החוג כדי לעודד תלמידים נוספים להצטרף לכיתה. ייתכן ותדרשו גם לנסוע לסניף אחר של המועדון כדי להעביר סדנאות ייחודיות לתלמידים אחרים.
יש סיכויים טובים למצוא תעסוקה לכל מי שיחפוץ לפנות לעזרתן של חברות השמה בתחום אומנויות הלחימה. אם אתם בעלי כישורים מצוינים, לא רק בתחום אומנויות הלחימה אלא גם בתחום הארגון והשיווק - כישורים אלה בוודאי יקדמו אתכם לראש רשימת המועמדים לעבודה.
אין ספק שקריירה בתחום אומנויות הלחימה היא מאתגרת ומתגמלת מאד. בעבודה זו תמצאו שתפסתם מקום חשוב בחייהם של רבים שמסיבות שונות החליטו להירשם לכיתה שלכם לאמנויות לחימה. יהיו הסיבות אשר יהיו, בכל מקרה יהיה עליכם לעזור להם מבחינת ההתפתחות הרגשית, תלוי בגיל של תלמידי הקבוצה וגם ביכולת ובכושר הגופני שלהם.
חיפוש עבודה כמאמן אומנויות לחימה מצריך מודעות לכך שרמה גבוהה של מצוינות ומסירות היא זו שמבדילה בין מאמן גדול לשאר המאמנים. מאמן שכזה צריך להיות מוכן לצעוד לאורך כל הדרך לצד תלמידיו. אם תשוחחו עם מאמן ותיק תגלו שהיתרונות שטמונים בקריירה שכזו עולים על החסרונות. זהו מסע שיתרום להגברת היכולת שלכם לשלוט בחיים ולמקד אותם, ויאפשר לכם לצאת לטיול בעולם הגדול שבמהלכו תוכלו לאמן את מי שנקרה על דרככם ומבקש ללמוד אומנויות לחימה.
כניסת משתמש
אימייל
סיסמא
שכחת סיסמא?